Dalších několik tisíc kusů přibylo na brněnskou Fildu. Lidé bez ambic, ale zato se sny. Nebo lidé, kteří ambice měli, ale nakonec je jinam než na Fildu nevzali. Každopádně první ročník uvítala akce Semestrstart na dvorcích Arne Nováka a Gorkého.

Prigl si vymohl stoleček mezi stanovišti Rádia R a Be International (díky za lepicí pásku, bez ní by se naše prezentace nestala skutečností). Těšili jsme se, že vneseme v zachmuřeném počasí do duší mladých nadějných lidí ještě chmurnější atmosféru pomocí velkoformátových fotek zahrádkářských kolonií a non-stopů.

Jenže nás předběhl chlapec v roláku a brýlých čtoucí do mikrofonu ze své nově vydané knihy: „Ženy mají jiné sexuální potřeby.“ Autor výroku, dokázal s obdivuhodným nihilismem ignorovat nezájem publika a po celou hodinu prezentoval své sexuální i jiné neúspěchy. Neúspěchy Brňanů v článcích Priglu se proti tomu zdály najednou roztomilé.

Každopádně, ujali jsme se mikrofonu a podařilo se nám získat pozornost Fildy křikem a nadávkami na neužitečnost humanitních oborů. Zaujali jsme dokonce i ty, kteří si prohlíželi stánek se svetříky po pětikoruně nebo hned vedle vysypávali sovičky z barevného písku…

Děkujeme všem, kteří se u našeho stánku zastavili a nechali si vysvětlit, co znamená webová adresa a kam se v prohlížeči píše. Nabídka škopků nebo celých štěňat za dobré články pro Prigl, slavnostně vyhlášená na dvorku, stále platí.

foto: Vendys