Janka jsem poznal před několika lety, když se jako devatenáctiletej raper hlásil na obor Performance na FaVU. Zatímco někdo se u příjmacího řízení pomazával hořčicí, Janek spustil freestyle, proč mají vzít jeho a ne ty ostatní. Vzali ho.

Teď už je Janek bakalář performance (na magistra se v rámci boje proti kariérismu vysral). Titul získal mimo jiné tak, že před komisí v trenkách demonstroval své plexisklové iglů, které díky rychlovarným konvicím s bylinkami a minerálními solemi funguje jako sauna bez použití kamenů.

Co se týče hudby, Janek vydal zatím EP Charakter (2009) a CD Deska roku (2011), zhruba za měsíc mu vyjde třetí počin, CD Majstrštych, na kterém je hned 21 skladeb. V sobotu 24. listopadu vystoupí na Priglu v rámci rapového večírku, kde předvede svoje nejčerstvější vály.

Od osmi večer do rána poběží v Paláci Prigl striktně rap: v zadní místnosti, bývalé herně, budeme promítat na zeď klipy od začátku 90. let po současnost. Česko-Slovensko, EU, USA: od oldschoolu typu NWA po nejnaleštěnější věci od Eminema, od undergroundu jako je Non Phixion po mainstream jako je Rytmus…

Od půl desáté do půl jedenácté vystoupí Janek a doprovodí ho Motýl. V ostatních místnostech Viničné Šumice, Adamov a Brno bude hrát po celou dobu hip-hop z repráků tak, aby příliš neomezoval kalbu našich speciálních drinků (viz. nápoják na plakátu).

UDÁLOST NA FACEBOOKU ZDE

Takže nechte doma plynovky a přijďte si užít koncert, poslech, videa a kalbu!