Projíždět šalinou trojicí slepených sídlišť Bohunice-Starý Lískovec-Nový Lískovec má svůj nesporný půvab. Ruch na zastávkách spojujících sídliště s městem připomíná nádražíčka v maloměstech a na vesnicích. Takřka každej obyvatel sídláku tudy musí den co den projít, aby se dostal do práce, školy, nebo za zábavou na místa, který nejsou monotematicky určený k bydlení.

Na zastávky jsou přibalený betonový stavby, ve kterých se ukrývá spousta služeb a tzv. občanské vybavenosti. Přesto se první nálevny dají najít hned u zastávek. Točený víno i s posezením nabízí „Žíznivá vinotéka“ na Osové míň než deset metrů od kolejí, stejně tak na Běloruské je čepovaný víno takřka na pomyslným peróně. Na samým konci Starýho Lískovce se ze zastávky Dunajská dá zapadnout rovnou do nálevny U Nata, o který jsme už psali. Žízeň na sídlišti zaženete.

Patrový simulace náměstí z betonu, který zdobí asi všechny český sídliště, překvapí v Bohunicích nabídkou množství salónů krásy sousedících s hospodama. V tomto útvaru se u zastávky Běloruská vyskytuje restaurace s bowlingem Leguana, na druhé straně komplexu služeb je již tradiční sídlištní hospoda. Právě tady je možný vyslechnout debaty o rozdílech při vstávání o půl páté nebo ve čtvrt na šest. Stejný pocity dýchají z hospody „Restaurace Kavkaz“, kde se na zahrádce pije za mříží a která se nachází v obdobným komplexu u zastávky Osová.

Poetický názvy připomínající starý časy jako „U Němců“ nebo „U Františka“ jsou stále řidší. Dneska je to spíš „Asia Bistro“ nebo jednoduše „Nonstop“, „NonstopBar“, „HernaBar“ a další variace téhož. Novým fenoménem jsou pak luxusní restaurace a pizzerie dopřávající lidem ze sídlišť pocity plnohodnotnejch měšťanů. Tyto novoty se vážou buď k betonovým centrům sídliště, kde doplňují tradiční pivní nabídku, anebo k novostavbám.

Ulici Čeňka Růžičky na hranici Bohunic a Starýho Lískovce zdobila dřív řada papundeklových putyk, teď tady stojí novostavby – kultivovaní následovníci paneláků. Nonstopovou energii však nemůže vytlačit ani tato nová móda. Sice už se nejedná o tak originální kusy jako v éře plně šedivýho sídliště, ale přesto snobárnu La Patas vyvažujou dva poctivý nonstopy, přímo nalepený k novýmu typu paneláků.

Překvapením při cestách Bohunicema je každopádně naučná stezka mapující kulturní a přírodní památky tohoto sídliště.