Už dlóho sem negómal, proč na takovým betelným sajtu jako je Prigl nejsó ňáký storky v hantecu. Tak jednó večír sem chytl rapl a ufachčil přes noc tento vál. Dófám jen, že to pro Vás nebudó žádný žgryndy. Bude to vo tom, jak na haluz makám v báru Peklisko, kde se nemasti kiby, ale kotí maty vo velký kačáky.

Facha startuje v 7:30. To mňa ještě většinó v řepě bóchají permoníci z předešlýho čochu, šlasna jak sviňa a vidim se v betli. Zgómnu love po kolegovi, hodím chálec a pak mám řiť na sicně a čučim do bedny na vypatlaný kocóry co hópó na muziku s americkýma bakeliťákama.

Kolem desátý začnó chodit první kunšofty. Třeba mlíkaři na kafisko, kteří na tajnačku praskajó válce nebo socky s gamplama v billatašce. Ti si hóknó turka a hrnek a pak se s tím cicmajó půl druhé hodiny. Jak gómete, gample už dávno v kelu.

Kolem dvanáctý přivalí štamgasti. Laďa, už stará fósatá páka, které má plac na Gelbecu kde se snaží ufachčit etrepla a ostatní zelenisko. Furt študuje oskara a taky vali do sudoku. Pak se přisunó další staří gómáci. Čechrujó jak ponocní, tahajó levný špinky a solí na přesno. Následujó morgoši, co neklepó, ale mrskajó maty s dvoukilem a tucha litrový kachle. Za půl hodiny na to hážó bobek, dva stováky fuč. Kolem odpoledňa sa sem přifaří obvykle ňáká sajtna. Něco kořeňů a dva tři kocóři, všechno juhani a žabky. Jak řikám já – džůboxáři. Hážó zlaťáky do kózelný lódny a volí pasový vály.

U nás se vůbec nejvíc chlašče starobahno a cola. Ještě ÚKáčka klopí vodku a plachetnici. Občas sem hópne i hafo napudrované kalósek, pazóry chvilu na gebuli, chvilu na hóznách, špizuje raky co 5 sekund. Zpocené je jak stará šmetyna po šichtě a baterky na dálkáče. Ani triko si neumí vošólnót. Pak hópne na retych kde má ulité vercajk ještě s jednó perníkovó kábró. Bóchne fet a pali. Má ale v pácu čórkaře s hadrama a občas střelí i festovní džanky nebo šimy.

Taky sem někdy zabrósí jeden opálené čórkař, které zas silbruje trika, hózny a šolny. I adidas mičichu vám sežene.

Na vodpoledňo už chodí velcí gembleři. Krmí mašiny litrama a dvoulitrama a mocó válce jak kdyby měli za chvilu zgebnót. Ti co glgají só většinó gramlaví, ale někteří to gómó. Jednó jeden cápek do mě valil klíny, že je fachmon na ruletu, že nebóchá, ale jen honí kuličku. Neměl ani na cech protože prý má dneska mrdník v sadě a neví, která povalí barva. A takový tunely na mě šijó často. Répal do mě, že pré za pár krópů střeli jak na to.

Večír se začíná sunót dost nestálá klientela. Někteří dó jen hodit močku, někteří špizujó, kdo je na place u strojů a někteří i vezmó sicnu. U nás škopek moc nejede. Kořeni, kteří klopí chmelovó polívku pod tlakem gepí v Pivcu na Oltecu. U nás se spíš srká a baguje než glgá.
Šak taky škopek tu nestojí za nic a je drahé.

Většinó nechám všechny borce déchat, jenom když je někdo zryté jak ještěr a háže bógny, hóknu aby cálnul a curyk. Kdyby něco, čapnu baldu a rutyka. Na švestky nemužeš vsázet. Takhle čertice když sem ráno hópnó na vasr s bublinama to só rychlý jak sračka a těch hemců. Ale v noci trvá všechno na kvadrát dýl.

Maty se kotí až do půlnoce minimálně, ale je to lambáda. Gembleři občas něco písknó, jinak vaří jak zbóchnutí. To už mastí většinó jen zkušení pařmeni. Taky se scuknó občas do holpecu. Takoví už ani nekalí, davaji jen kuřko a chlastají coly. To pak litry lítají jak fógli na Svoboďáku.

Před púlnocó naklapó noční fetingři. Ty hodně fet nepóštím, protože už mívám vrata na petlicu a jedu na ně serpentiny, že sme paluša jen pro gemblery. Ty co só relativně v cajku nechám projít. Só to většinó nacamraný starý mutry, borci co valí z hokny na pár nebo nějaká zašívačka – frajer se svojí matracó před sekačkó. Často chodí jeden letité bigbíťák z kšeftu, hotová mánička z osmdesátek, augle zmalovaný na černo jako patnáctijařinová koc. Čučí jak vrana ale je klidné. To když se stavujó čtyry hofírci vykóření ze sena, tak na ty dávám majzla. Nosí si v mantlu zašitó vlastní žbrudnu. Jednó měli dokonce i pivsona v umělé flaši.

Mý békání se už pomali blíží na konečnó, kunšofti už štrykojó čapama, cáluňk a pak sypó na kér. Ti co gemblí, rantále v řiti a to sténý. Ale abych to neutnul tak fofr, hodím do placu ještě řeč vo tom, že někdy je i čuryna. Přivalí betelní kořeni na bar a u hrnka dáme splka. Jiné mně poručí mastnýho pinčla a vali svó životní storku anebo dostanu pětibábu dýžko vod jedný suprový kábry, která motá blikavý mašinky jak stachanovec, ale jinak je docela kobra a nechá se piglovat vod mladých konópků.

Tož takhle to valí u nás v Peklisku. Hópněte někdy na kukačku nebo klidně i do bauchu nasázet pár kusů. No a to je šlus, už su z toho datlování celé hyn.