„…Tímto jste klesli na úroveň pubertálních jedinců, kteří musí za každou cenu vše kolem sebe kritizovat,“ zní poslední komentář na jeden z našich článků. Vzhedem k tomu, že stejný názor na obsah Priglu sdílí některé naše babičky a tety, rozhodli jsme se opustit rádoby Prigl styl a zkusit konečně napsat něco méně kontroverzního a informačně hodnotného. Tak tady to máš babi:

Pro svou dnešní návštěvu jsme si vybrali sympatickou restauraci Espaňol. Najdeme ji na rohu ulic Botanická a Kotlářská. Ne náhodou se jedná o oblíbený podnik náročnějších klientů rekrutujících se zejména ze zaměstanců okolních kanceláří.

Každého jistě potěší příjemná obsluha. Makeup slečny, která nás obsluhovala, byl možná až příliš výrazný, nicméně stejnokroj decentně ladící se sandálky si od nás vysloužil první bodíky.

Obsluha nezarmoutí ani sociálně slabší návštěvníky. Při objednávání se nás servírka nezeptala předem, jestli máme na zaplacení. Přátelskou atmosféru dotváří veselé barvy nápisů na vývěsní tabuli.

Ve španělské restauraci nesmí chybět španělské speciality. Dokonce i americké brambory jsou v jídelním lístku nazvány jazykem horkokrevných Jižanů Patatas Americanas (jistě je tím myšlena Amerika jižní).

Hostovo oko neurazí příjemné kovové židle s dřevěnými prvky odkazujícími k rurální tradici země Dona Quijota. Vaše pozadí zase příjemně překvapí polštářky s logem Espaňola. Díky těmto detailům letí naše hodnocení zase o slušných pár procent nahoru.

K jídlu chceme zvolit již zmíněné patatas, když vtom za zády zaslechneme ochraptělé: „Já su vožralej, kurva.“ Klátící se postava starého dareby, který neomylně míří na zahrádku restaurace, ukončuje snahu o korektní článek a vrací nás do reality.

„Si tady jenom zapálim“ sděluje nám i servírce muž a pokládá na stůl půllitrovku s čepovaným vínem. „Pane, nemůžete sedět na naší zahrádce,“ snaží se servírka zbavit starého alkoholika, aniž tuší, že se v něm skrývá zkušený rétor: „Já mám taky zahrádku. U Letovic!“

Poklidná atmosféra španělské restaurace je v troskách až do momentu, kdy na švejkujícího staříka nastoupí mužská část obsluhy. A tak se udržované třicátnice v minisukních můžou dál na zahrádne Espaňoly navzájem pičovat, která z nich je se svým podnikatelem šťastnější.

Celkové hodnocení: 78 procent