Všechno má dobrý konec, včetně Brna. Na samým kraji města, odkud se dá pokračovat už jen do říše zahrádkářů a RC modelářů,  je koncentrace šťastných lidí tak vysoká, že vás ani nenapadne šáhnout po pivu: Nové Medlánky. Vládnou tu barvy života, o čemž vypovídají i názvy ulic.

Inženýrský tituly na zvonkách, práce pro Vodafone, v půl šestý navečer zaparkovat Octavii nebo Focus mezi ostatní automobily střední až vyšší střední třídy. Tak vypadá uskutečněný sen střední až vyšší střední třídy. Název tohoto minisídliště zní Duhová pole, a o barvy života tady jde především. Především o ty hezčí odstíny.

Z novostavby sedmdesátých let do novostavby novýho tisíciletí: Umravněný královny diskoték tady mezi barevnými bytovkami splácí s kočárkem v ruce svý prohýřený léta, zatímco jejich manžel splácí hypotéku.

Hnízdečko v Medlánkách je rajskou odměnou pro všechny, kteří položili svůj život na oltář Hrubého domácího produktu. Poté, co jejich schopnost studovat na vysoké posudil test, způsobilost k práci personalistka a ochotu zadlužit se na celej život banka, už tyto tiché mnichy kapitalismu nic nerozptyluje. V okolí není ani hospoda ani dealeři s trávou. Dokonce ani pískoviště, na kterým by děti měly šanci vyřvávat.

Kosmetika ani nabídka masáží ještě nikoho od řádnýho života neodvedla. Blízkost panelovýho sídliště je čistě náhodná. Že jste to vy za dvacet let nikoho ani nenapadne. Yes, we can.