Bloudit městem a pozorovat, jak mizí jedna knajpa za druhou, je svého druhu tryzna. Už to vypadalo, že je všemu konec. Po Parlamentu, Čápovi, odsunu Čeháčka a zavírání dalších a dalších čtyřek nejen v centru ale i v okrajových čtvrtích to vypadalo, že už není varianta mezi kavárnou a nonstop-hernou.

Přesto se v samotném centru nachází skvost. Hospoda „U Ryšánků“, kde seděj chlapi, pivo mají za šestnáct a večer se hromadně sleduje seriál Hospoda. Z důvodů vzácnosti tohoto objevu se redakce serveru Prigl.cz rozhodla ponechat adresu v utajení a nezanášet “Ryšánky” ani do Mapy haluzí.

Kdo ví, ten ví, kdo ne ať si jde na Colu do McDonalda.

Laskavá paní Jiřina tady roznáší pivo jedna báseň a i na stupidní žertování hostů (například v podobě opakovaného zhasínání světla) reaguje tolerantním úsměvem. Tvarůžky mají za sedm, utopence za osmnáct a tlačenku za dvacet tři korun a automaty tady hrajou jenom intelektuálové.

Hlavní štamgast Jarda a kamarád paní Jiřiny je spokojený se světem i sám se sebou. „Ty seš vod Květoša?“ ptá se mě během focení. Když se jen nechápavě usmívám, ochotně vysvětluje: „To je můj syn, nedávno si našel práci v Zetoru, myslel jsem, že jsi jeho kamoš.“ Občas zkrátka životu nic nechybí.