Vyškov je výzva. Na východ od Brna leží nejnudnější kraj republiky, kde jediné pozdvižení vzbuzují retardi, kteří za flašku vodky prcají před obecenstvem slepice. Vyškov je centrum tohoto kraje. Lidé vyrostli na zoraných rovinách zpestřených krabicemi skladů a hypermarketů a podle toho vypadá i jejich duše. Když vystoupíte na autobusovém nádraží ve Vyškově, sama se vnutí otázka: „Co tady kurva dělám?“

Developeři se s tím tady nemažou, Tesco, Lidl, Kaufland a Albert najdete na jednom fleku. Procházíme do centra kolem stánku s kuřatama. Chlápek si u něj kupuje panáka rumu: „Kolik za něj chceš? Pětikorunu?“ Možná další oběť metanolové epidemie.

Svinská nuda, která začala už zlevněným DVD „Erotické anekdoty vyprávějí Petr Novotný a Václav Budinský“ ve stánku na Zvonařce pokračuje i ve Vyškově na náměstí, v kavárně i na ulicích. Vstupujeme do non-stop herny, které místní říkají Frankie, s nadějí nějakého zážitku, ale ve srovnání s nonstopama na Křenové se tady vlastně nic neděje.

Do další hospody si kupujeme Vyškovské noviny. Otvírák je „Rozpočet Bučovic bude umírněný“ a následuje „Husy ze severu přilétají“, „Mladý truhlář chce mít vlastní firmu“ a „Dočasně slepého přechytračil radiátor.“ Víc života nacházíme až v rubrice Vzpomínáme: „A přišla dlouhá noc a po ní žádné ráno…“

V detailech je vidět, co všechno se dá v životě prohrát. Jedenáct dopoledne. Další buzna se kroutí ve videoklipu, ale vyřízenej chlápek mačkající dvoukilo vedle nás jen tupě čumí do prázdný karafy od vína. I prostý nadávání na debilní produkci totiž vyžaduje apoň špetku elánu.

„Co si dáte?“ ptá se pinglice. „Kolu,“ „Rum? Jeden?“ diví se, že nepijeme všichni. Nakonec ji přesvědčíme, aby přinesla tu kolu a znova se zamýšlíme, co ve Vyškově vlastně hledáme. „Zbožňuju to tady, jel bych ještě do větší prdele,“ shodujeme se a odcházíme na bus do Brna.

Vyškov párty – historicky první dyžina na Priglu

V sobotu 8.12 se uskuteční historicky první dyžina v Paláci Prigl. Celou noc pojede v rytmu světel a stroboskopů dubstep, house, breaky, dnb, techno a další styly. U talířů se vystřídá skoro kompletní sestava soundsytému CobyDub: Rasta Fidli, Al Torrino, Pprskh a host Matcheck.

O sestavě CobyDub říká DJ Pprskh: „V roce 2004 sme jako malí začali šmrdlat v takovým malým zapadlým klubíku, pokračovali sme přes docela legendární F klub. V roce 2009 jsme otevřeli vlastní podnik Pinocchio.  Poslední pořádáme spíš klubovky na různých místech po Vyškově a celé Moravě. Už tři roky po sobě se podílíme na pořádání Vyškovskýho majálesu, kterej si myslím, je dost dobrej. Letos přišlo 1500 lidí…

Událost na Facebooku ZDE