Tohle je Matěj. Studuje obor, po jehož dokončení by měl být schopnej přírodním způsobem likvidovat nervový plyny nebo je naopak vyrobit. Neznám vhodnějšího člověka, se kterým bych chtěl navštívit útroby pivovaru, vždycky má podnětný dotazy, i když se jedná o novou linku na petflašky…

Starobrno spustilo tuhle linku po opravě v pondělí. Zlo? Médium v jeden a půl litrovým plastu? O styl nám nešlo, spíš jakým trikem tyhle masovky vznikají. První dojem je, že dost rychle. Linkou provalí za hodinu 14 tisíc lahví a pojede šest dny v týdnu. Vynásobíme-li tohle všechno s počtem hodin, dostaneme hodně lahví.

Nejzajímavější ovšem je, jak se flašky vyrábí: na začátku stojí malé zelené šidítko, které je třeba nahřát a nafouknout stejně jako to dělají skláři s baňkami. A tak asi patnáct vteřin projíždí troubou, dvacet vteřin se nafukuje a stejně dlouho zchlazuje. Nakonec se polepí etiketou.

Jak zjistila redakce, kapacita flašky před nafouknutím je přesně tři loky, pročež se ani na nic jiného než stimulování nebo transport moče nehodí. Každopádně vypadá stylově – stačí vychlastat 1,5 litrovku a její víčko použít na embryo-láhev.

To  nalevo není záchodovej papír, ale etikety na Fríčko, který se tu taky vyrábí. Co by řeklo iDnes k fotce napravo? Hm, třeba: „Znamenají pet lahve konec pivních sudů?”