Osmnáct mrtvých a zhruba stejně tolik slepých je sice pěkný, ale dokud se metylalkohol neobjeví kromě tvrdýho chlastu i v pivu a vínu, není český národ ohrožen. Pořád je možný se bezpečně ožrat, jenom to o trošku dýl trvá. Ale co když přeci? Vypracovali jsme pravděpodobný scénář, co se s naší republikou stane, až se začnou pančovat z chemek i mírnější druhy chlastu:

„Manžel měl včera jenom dvanáct piv, říká žena otráveného padesátiletého muže,“ budou hlásat titulky. „Alko-genocida na Jižní Moravě!“ Tyto zprávy teprve otřesou celou zemí. Nemocnice budou plný slepých, umírajících lidí, kteří si dali večer pár piv nebo nějaký víno.

Morová epidemie šířená přes chlast. Bude se o nás psát po celým světě. Zavládne totální panika, část populace poumírá během několika dní, z chlastání se stane ten nejadrenalinovější sport pro otrlý, fanatičtí moralisti a fanatičtí lifestylový experti budou jásat a organizovat slavnostní pochody, na kterých se bude popíjet fresh džus.

Zatímco zdraví holdující lidi shromáždění v centrech měst budou oslavovat, zbytku populace na periferii nezbude než zmateně koukat z oken na výlohy hospod. Přeživší hostinští se budou střílet do hlav (džus štamgasty neudělá).

Někdo bude riskovat smrt a chlastat dál, atmosféra v knajpách bude víc než nihilistická, „Svobodu nebo smrt,“ si čím dál víc alkoholiků nechá tetovat na krk, čelo nebo záda. Svobodou se myslí samozřejmě svoboda pít.

Na vesnicích, kde nefrčí drogy, se lidi začnou přežírat z vepřovýho do bezvědomí, hipstři ve městech se zase budou snažit vypít tolik kafe, aby dostali halucinace, intelektuální filmový maratony v kinech přinesou nečekaný rauše, sportovci, kteří nebudou moct po tréninku na pivo, se raději ucvičí k smrti. Spolky filatelistů se sice budou plnit jako nikdy předtím, ale spokojenost to lidem nepřinese.

Politici budou muset zdrhnout za hranice ve strachu před revolucí, která nevyhnutně přijde po zdražení piva. Ti, co to nestihnou, budou lynčováni na ulicích davem, který zjistí, že se o politiku nemusí zajímat jenom v hospodě. Národ ztratí instinkty léta budovaný útlakem přepíjeným v knajpách, díky kterým přežil Habsburky, nacismus, komunismus i dalajlámismus.

Tvůrci televizní zábavy, kteří nemají ještě mozek v prdeli, umřou hned v první vlně a i na jejich místa nastoupí kriplové z Pošty pro tebe. Z telky se tak stane jedna velká Růžová zahrada. Všechno bude Prima.