Dneska svojí životní lásku nenašla v hospodě, minulou středu ji zas nenašla na vernisáži a budoucího otce svých dětí nepotkala ani minulej pátek na technu, v práci už jsou všichni zadaný a bejvalej na smsku “Stejně mi chybíš” neodepsal. Chodit s někým sice nic nevyřeší, ale…

Podle Dona Drapera z Madmenů si lásku vymysleli markeťáci, aby prodali silonky, podle učitelky Edny Krabappelová ze Simpsnů je láska “moc krásný cit, děti, ale většina z vás ji nikdy nepozná a vezme si někoho, jen abyste nezůstali sami.“ Židovskej filosof, podle kterýho je láska jedinej smysl ve vesmíru, spáchal sebevraždu, Woody Allen z toho byl ve filmu smutnej.

Tisíce let to lidi bez stálýho partnera schytávali ze všech stran a v tradičně založenejch rodinách to schytávají dodneška, v poslední době ale začali singlové vracet úder.

Než bejt s nějakým chudákem…

Když přestane být sledování Sexu ve městě v partě holek vtipný i ironicky, je čas poohlídnout se po jiný zábavě. Oslavování kvality vlastního života je podstatnou součástí životního stylu singles po třicítce a nakoukaný znalosti ze seriálů a lifestylových sraček je potřeba dál vypouštět do světa.

„Soustředím se sama na sebe. Chodím na jógu, nedávám si zbytečné závazky a začala jsem se konečně učit francouzštinu, rozumíš?“ vykládá nezadaná třicítka zadané kamarádce, která nechodí ani na jógu ani na francouzštinu. „Než bejt s nějakým chudákem, to radši budu sama. Vztah pro vztah neuznávám. Jsem prostě nezávislá osobnost, chápeš?,“ dává důraz na konec věty, aby bylo jasné, o jakém chudákovi je tady řeč.

Boxeři, politici a nezadaní ví, že nejlepší obrana je útok a tak nedává všestranně se rozvíjející singl třicítka šanci okolosedícím holkám v debatě rozvíjet jejich vztahovej shit a dokola opakuje, jak se od chvíle, co je single, zkáznila a osamostatnila a hlavně dostudovala, zkrásněla, všeobeceně se rozvinula, někam se posunula, získala skvělé přátele a poskočila v kariéře.

S heslem že třicet je nových dvacet se single holky vydávají na cestu seberozvoje. Nemusí jít hned o hácéčkovou toltéckou moudrost, že jsme všichni Bohy, jak se píše v bibli zkrachovalců Čtyři dohody. Volný prachy kariéristek se dají utrácet i míň idiotským způsobem než za kartářky. „Tam venku“ na ně čeká workoholismus, mejdanovej alkoholismus a sexuální experimenty, ale krutým pravidlem zůstává, že čím jsou kozy povislejší, tím je náruč eza otevřenější.

Hlad je nejlepší kuchař

„Hele, já tě nepozvu na večeři, ale rovnou na snídani!“ směje se muž-single se smlouvou jištěným zaměstnáním na studentku zaskočenou mírou jeho debility. Svojí ověřené hlášce se směje jako vždy sám a jako vždy sám si druhej den dělá snídani.

Třicetiletý kočky, který vypadaj na dvacet pět a singlujou, protože chcou sbalit vysokýho hezouna s vlastním autem nebo aspoň longboardem, kterej bude „do rodiny“ a zároveň bude řízlej uměleckou rozevlátostí, nejsou jediný, kdo se pohybuje na kolbišti nezadaných. K tématu mají co říct i různý druhy idiotů a především pak pestrá škála ničím neředěných trapáků.

Tak jako se ty nejlepší mozky rozvíjí na prestižních univerzitách (řeč není o FSS ani VUT), tak pravým inkubátorem pro nefalšovaný trapáky je právě stav single. Během pročítání příruček „Jak být oblíbený v kolektivu“ a deseti let testování různých nabalovacích „metod“ rostou nefalšovaní titáni imbecilních průpovídek, nadrženeckých sexy hlášek a zaručených postupů „na ženský“.

Přestože nemůžou aplikovat přísloví “s jídlem roste chuť” a zbývá jim jen “hlad je nejlepší kuchař”, trapáčtí singlové s gustem labužníků dávají na odiv svůj vybroušený vkus „na děvky“ a s opovržením mluví o špekatých krávách – zvlášť o těch, který se jim přes použití těch neprogresivnějších metod nepodařilo sklátit. Ti největší pičusové v oboru se považují za „moc hodné“ nebo dokonce „moc dobré“ pro dlouhodobý vztah a s o patnáct let starší mamčou, se kterou ve čtyřiceti skončí, se budou do konce života smát šeredkám v televizi.

Noví sráči

Zatímco lidi v páru můžou za svůj promrdanej život jednoduše vinit partnera, singlové tuhle možnost nemají. Obviňovat proto musí potenciální nebo bývalý partnery. Mantry rozvedených padesátiletých alkoholiků o ženskejch zasranejch sviních plynule pronikají i do slovníků single třicátnic. Jejich sexuální možnosti jsou ale uplně jiný, než možnosti životem zlomenejch rozvedenejch taťků s malým pivem a velkým rumem už v deset ráno.

Nejčastější námitka žen vůči mužům na českým sňatkovým trhu zní pochopitelně „Jsou to sráči.“ Český chlapský vidláctví totiž bylo doplněno novodobou egoistickou přecitlivělostí, jenž dělá z muže kombinaci malého chlapečka, který od maminky ví, že je nejšikovnější a maluje ze všech nejhezčeji, zároveň ale od tatínka pochytil, že úkolem ženy je prát mu slipy a vařit. “Podle tebe jenom prokrastinuju ale já mám opravdové deprese” rozkládá mužně rukama mladý ekonom, kterej svý chlapáctví realizuje hlavně tak, že nepouští holku ke slovu.

Velkoměstská ojebávačka

Tak jako se s každým dalším vypadnutým vlasem blíží člověk plešatosti, posouvá ho každej rozchod citové pustotě. Bolest z promlčenejch lásek časem prořídne stejně jako vlasy kavárenskejch donjuanů. Když ve městě nad 500 tisíc obyvatel prcá každej každýho, je jediným módem přežití cynismus.

Nejvyšší metou vzájemnýho ojebávání je ojebat někoho zadanýho a dokázat tím celýmu světu, že jsme všichni na stejné zkurvené lodi a hlavně – “klidně bych mohla mít taky někoho natrvalo, kdybych chtěla”. I letmé mrknutí zadanýho týpka do vypasovanýho výstřihu bere singl holka jako vítězství nad jeho snoubenkou a důkaz, že ve skutečnosti není o co bojovat.

Hovno přijde samo

„Hlavně nesmíš nikoho hledat, přijde to samo, až to budeš nejmíň čekat,“ solí zadaná kámoška moudro z Babičky, i když dobře ví, že „sedávej panenko v koutě” ještě nikomu nepomohlo. „Možná bych taky měla zkusit bejt sama a najít svoje skutečný já”, běží u toho tý zasnoubený hlavou. “Jenže hledej po třicítce nějakýho normálního kluka,” zklidňuje si sama hormon. “Tonda je vlastně fajn. A to že se třikrát tejdně opije, hází fusekle a trenky na zem a zapomněl na moje narozeniny přece neznamená, že mě nemiluje. A navíc jsme spolu byli letos na Bali a tam jsme se některý dny vůbec nehádali.” Že mezi tím Tonda shání bokovky na Tinderu, aby si dokázal, že je pořád chlap, tolik nevadí. To co se počítá, je vůle udržet vztah.