V Řečkovicích časem neplýtvají a kreativitou nešetří. Na pár metrů toho dokážou natěsnat tolik, na co by jinde potřebovali hektar. Kombinaci cukrárny s luxusní zmrzlinou a štamgastské putyky si můžete vychutnat u Agnes. I tato kombinace byla panu M. málo a na konečné jedničky provozuje takřka kompletní zámečnický servis (možnost výroby klíčů i na auta značek Škoda a Lada) dohromady s útulným občerstvením „Klíče“. To vše prakticky v kůlně.

Pan M. začal svou kariéru soukromého klíčníka už na začátku devadesátých let, kdy si na konečné otevřel stánek, kde se původně věnoval pouze svému řemeslu. Jako přičinlivý člověk svoji živnost neustále rozšiřoval a v roce 2001 přibylo k nabídce medu z Vysočiny a zdravotním kyselkám i pivo. V dílně tak vzniklo samostatné občerstvení i s přilehlou kuřárnou a žíznivý zákazníci lační nových klíčů od té doby mohou – alespoň v Řečkovicích – v klidu spočinout.

Na otázku, zda vydělává víc pivo nebo klíče, odpovídá pan M s převahou zkušeného člověka: „podivejte, já už jsem v důchodu, mě tyhlety věci moc nezajímají“.

Stejně jako Agnes i Klíče nesou znaky typické pro řečkovické pivní stánky: malý prostor, postarší hosti a hustě vyzdobené stěny, kterým dominuje (foto) galerie štamgastů. Zvláštností „klíčů“ je komunistická symbolika, kterou u Agnes nenajdeme. Vzájemné vztahy mezi těmito, mimo Řečkovice, atypickými lokály budou předmětem dalšího etnologického bádání na stránkách Priglu. Štamgasti se každopádně shodují, že „to není žádná hospoda ale stánek“. Na popularitě to těmto zařízením neubírá.