O třicetiletých holkách ve velkoměstech, který se utápí v pilulkách, kabale, čištění čaker, v rodinných konstelacích, vínu a náhodným sexu jsou popsaný stohy časopisovýho papíru, kterej je v tomhle zmateným hledání dál hecuje. Není divu, když většinu časopisů píšou právě ženský s pravidelně čištěnýma čakrama.
Nechat se přefiknout od protagonisty reklamy na kakao nebo se pokoušet zavést tantrickou jógu v kolektivu kolegů business developerů je životní náplní, které není těžký se smát. Avšak vedle zoufalých žen existuje skupina ještě zoufalejších, životem zmučených bytostí – dospělí muži.
Zatímco ženy končícího mládí se pouští do dobrodružství neschopny nalézt uspokojivou životní motivaci, dnešní muži vědí, co jim život může nabídnout, od chvíle, co si ho poprvé vyhoní. „Moje partnerka by měla mít přátele, se kterými budeme moct jezdit k moři a na lyže,“ vypráví patnáctiletej gymnazista posmívajícím se spolužačkám.
Bláznění mladých žen v nepevné době jejich matky a nadržení sexuologové vykládají jako kompenzaci nenaplněného mateřství. Nebláznění mladých mužů, s nímž vbíhají do parku v barevných elasťácích hlídajíc si digitálně tepovou frekvenci, se jejich matky zatím vyložit neodvážily. A to i přesto, že nestabilní třicítka, která si prohlídne fotky joggujícího maníka na internetové seznamce, stejně radši zajde za kartářkou a večer o samotě zapálí vonnou tyčinku.
Pevné zásady a touha objevovat neznámé vždy zdobily muže. Akorát ti dnešní si to přebrali nějak po svým. Namísto zásady zůstat autentickým synem revoluce i po násilném svržení kapitalismu, má pětatřicetiletý programátor zásadu nebránit se novým omáčkám k středně propečenému steaku v Grilbaru Pod lékárnou.
Namísto stopu po Blízkým východě v touze získat reálný obraz arabsko-židovského konfliktu nedeformovaný médii, plánuje právní koncipient, jak dovézt na chatu zahradní gril, maso z makra i vypůjčený židle na jeden zátah.
Dnešní doba zná zhruba pět typů heterosexuálních buzen:
Fotr bez děcek
Fotrovství všech dob stojí na přesvědčení „vím, vo čem je život.“ Fotrovská mentalita ale ještě neznamená odvahu si děti v dnešní době pořídit. Bezdětní fotři si z otcovství berou to nejdebilnější – mentorování, díky kterýmu může tloustnoucí úředník uvést do patřičných mezí svoje vrstevníky. „Jestli chceš zjistit, co je v životě real, najdi si normální práci v kanclu,“ uzemňuje snílka, deset minut poté, co si od něj půjčil na pivo.
Kariérista bez koulí
Být vysmívaný v kolektivu ještě neznamená, že člověk nemá heroické ambice. Těch si ale v důsledku jeho poddajnosti nevšimli ani jeho spolužáci, holka, dokonce ani maminka. Jen občas vybublají na povrch, když začne na basketu křičet na patnáctiletou holku: „To je můj balón!“ Někdy se rozkřičí i na Facebooku. Jeho první Chvíle přijde v pětatřiceti, kdy děti spí, manželka sklapla a on napíše první kousavý příspěvek na svůj blog.
Tvůrce bez fantazie
Chlap, kterej se chce uživit tvorbou, musí být kurevsky dobrej. Nanicovatí básnici, kteří bydlí u matky, srali už americkýho ožralýho talenta Bukowskýho. S penězma od rodičů můžete stem lidí zaplatit dvojku bílýho, aby přišli na vernisáž. Ve všech uměleckých kruzích platí, že hlasitější recitátor mrdá. Nevadí, že text stojí za hovno, samotná drzost prohlásit se za umělce dělá chlapa.
Humanista bez morálky
Osvícenec Rousseau s oblibou psal o výchově dětí a s nemenší oblibou si děti dělal a odkládal u milenek. Vinárenští opinion lídři dneška dokážou být po večerech až krutě nesmlouvaví vůči kapitalismu a nedostatku radikality občanské společnosti. Jenže s prvním závanem zimy pode dveřmi a nezaplacenou kaucí na byt prchá i Poslední spravedlivý pod křídla korporace. S využitím všech dovedností, které se naučil během hospodských filipik proti kapitalistickému zlořádu, hájí toho, díky komu má teplíčko v pokoji i žaludku.
Kapitalista bez kapitálu
Židi v koncentrácích po pár měsících napodobovali oblíkání SSáků,indičtí uklízeči hoven z kasty nedotknutelných se nechají raději zabít, než by připustili, že je k nim systém nespravedliví a našli se i negří schvalující otrokářství. „Investuj do nemovitostí, teďka jedou malý byty,“ radí dnes nedostudovaný právník s třema nesplacenýma kontokorentama podnikatelům dumajícími, kam nalít další dva vydělaný miliony. Po příchodu domů už po sté vypráví svojí holce o podnikatelských plánech, který by uskutečnil, kdyby měl potřebný kapitál.
Vzkaz Priglu holkám třicet plus: Než tyhle buzíky, raději si čistěte čakry.