Není pravda, že Brno pro studenty nenabízí různorodou škálu brigád s vidinou kariérního růstu. Denně hned na několika serverech narůstá seznam zaměstnání, po kterejch se jenom zapráší. „Ono se těm mladejm jenom nechce pracovat!“, nedávno v první ranní šalině zabručela tříbradá ministryně pásový výroby.

Ať už je řeč o pouličním prodeji luxusních kosmetických přípravků nebo neméně lukrativnějším oslovování potenciálních zájemců o výhodnější mobilní tarif, popřípadě mluvíme-li o práci v tolik opěvovaným telemarketingu, kde je vidina přírustku dvou korun pade za hodinu dosažitelná už v několikaměsíčním horizontu, student prostě nemůže než neskákat nadšením. Určitě mi teď namítnou ti míň komunikativní, co maj teda jako dělat oni. I pro ty tady furt ale je atraktivní roznos distribučních materiálů nebo nekončící šichta za pásem v tuřanský aglomeraci high-tech technologií.

Každá mince má ale pochopitelně dvě strany, proto jestli nechcete vypadat pochybně, po těchto jobech pravděpodobně nešáhnete. „No vole jak z toho ven?“, ptá se řadovej kverulant. No jestli se váš taťka nebo taťka vašeho taťky nezná s taťkou vašeho spolužáka, kerej je aktuálně ten nejvlivnější fotr v brněnským vesmíru, nebo jestli prostě denně nezakopáváte o nabídky dělat pinglicu nebo pokladní v obchodu s hadrama, zajímavej job si pravděpodobně nenajdete. Jestli jste celej článek čekali na to, že vám Prigl slíbí hory doly, byli jste na omylu. Ani my vám totiž nemůžeme nabídnout nic jinýho než jenom dobrej pocit a vyhlazený ego po napsání nejnasranějšího článku, v kerým dáte brněnskejm zaměstnavatelům co proto.

Jestli ale nutně potřebujete pár kaček na přírodní antidepresiva, aby vás zlý myšlenky nerušily při sledování levnýho americkýho sitcomu, jeden tip vám prozradíme. Běžte darovat krev a oni vám za ten prohnilej mok ještě šoupnou pár stovek a kartičku spokojenýho dárce k dobru. A jestli si nenecháte brát krev za nic na světě, nezbývá vám nic jinýho než napsat článek do Priglu a očekávat, že hledači talentů jsou zvrácení a taky si semtam přečtou, co sere tu brněnskou spodinu