Touha nechat se ojebat je u většiny lidí nejhlubší ze všech tužeb. Je to překvapivé, ale většinu svého bdělého času hledáme příležitost, jak někomu nastavit prdel. Jen co se objeví pár zlaťáků, chvilek volného času, trocha energie navíc, už hledáme co nejnevýhodnější podmínky, jak se jich zbavit. Pokud nemáme nic, zadlužujeme se, abychom měli komu co vracet.

Meníčka

Už Karel Čapek si ve 20. letech posteskl, že Češi žerou jak prasata. V jeho době se jedlo nezdravě, v naší i draze. Kancelářská krysa chodí denně ve 12:15 udat narubané peníze za mastné meníčko za 109 plus pití za 45. Nešťastně pak sleduje vlastní splaskávající se žaludek, jehož kručení ho vyhání ke stánku s gyrosem za další stovku.

Fiasko v Mekáči

Tady se prohrává nejkrutěji. Venku vás vítá obří barevná fajnovka za 39 korun, takže bez obav naklušete do hájemství nasládlého pečiva s mletým masem.
„Hamburger za dvacku a hranolky.“
„Dáte si k tomu colu? Dostanete meníčko.“
„Jo jasně, to si dám,“ třese se krysa na kauf týdne, aby z kapes nakonec vysypala stodvacet za něco co ani nechtěla. Krysa se z ojebu raduje jako malá. Dokud má na to nechat se sdírat na každým kroku, všechno je v pořádku.

Káry

Touha utratit všechny peníze za špatný auto, který člověk nepotřebuje, se paradoxně zvyšuje s podezřením na třikrát přetočenej tachometr a zakytovanou těžkou bouračku. Chuďas tuší, že dalších pět let takhle nikomu prdel nenastaví a chce si svoji výjimečně velkou prohru náležitě užít.

Častokrát se stane, že mladý kariérně zaměřený dělník musí pracovat 12 až 14 hodin denně, aby mohl do práce jezdit autem. Čím levnější auto, tím víc prachů za opravy a tím víc bouraček v dešti na sjetejch gumách.

Zájezdy

Když člověk vyroste z věku, kdy vydělané peníze v zahraničí s radostí odevzdával zprostředkovatelským agenturám, je načase najít si v cizině někoho jiného, komu svěřit našetřené prostředky.

„Jestli s tím neodjedeš, tak ti to vodtáhnu,“ řve na nově příchozí rekreanty zaměstanec tříhvězdičkového hotelu za supernevýhodnou cenu. Nevypnutelný tranzistorák s naplno puštěnou chorvatskou dižinou, metr široká pláž a smradlavý postele za 3500 českých na noc, vám dá pocit, že na to skutečně máte. Vaší nejvzdálenější tetě totiž bohatě stačí, že „spíte v hvězdičkách,“ zatímco ona byla na svadebce pod celtou u Balatonu.

Kultura

„Šestset osmdesát,“ pronáší s ledovým klidem brigádnice před dvěma vyjevenými milenci na kase multiplexu. Ještě XXL popcorn a dvě střední coly a tisícikorunová prémie za dobře zvládnutý telefonát se junior account managerovi rozplynula jako pára nad hrncem.

banner-nudle