Opilost je jedna, ale její projevy různé. Někdo zpívá lidovky, někdo žebrá o pozornost, jiný se pouští do filosofických debat s fotbalovými chuligány. Prigl vám v tomto chaosu pivních povah pomůže s orientací. Možná v nich najdete sami sebe. Určitě pak některé své kumpány.

Patriarcha

Alkoholu „výrazně rozumí.“ Zakládá si na tom, kolik vypije, a nikdy si nepřipustí, že je opilý. Jak říká notorický alkoholik z hospody U pavouka: „Chlastám pivo pětatřicet let a nikdy jsem neměl problém s řízením.“ Mluví o tom, co má rád. Bez přestání. Ani se nemusí jednat o učitele, aby začal kumpány zkoušet. Po pár kouscích se rozněžňí a s afektem opěvuje svoje názory. Ženské verzi patriarchy říkáme Carevna. V deseti vteřinách se vás stačí zeptat na první sexuální zážitek, přejde k obětem Druhé světové války a zazpívá „Řekni, kde ty kytky jsou.“

Primabalerína

Po pár pivech nebo panácích sám sebe považuje za světáckého elegána a je schopen o tom přesvědčit svoje okolí. Bez rozpaků si stoupne mezi vás a vaši holku, s kterou jste právě přišli, a pozve ji na drink. Sází na to, že si ho rváči pletou s charizmatickou buznou a nechají ho na pokoji.

Kumštýř

Pití alkoholu je v podání tohoto člověka nekončícím představením. Pokud je kumštýřem váš otec nebo spolubydlící, můžete ho nad ránem potkat v kuchyni družně se bavícího s partou stejně opilých ukrajinských dělníků. Aby se dostal po zavíračce do hospody, neváhá obměkčit barmanku nabídkou společné dovolené v Itálii – hned po svatbě.

Čtverák

Poté, co propije všechny peníze, odchytí na ranní ulici supervizora pouličních prodejců mobilních tarifů a přesvědčí ho, že pro něj chce pracovat. Během improvizovaného pohovoru v nejbližší hospodě z něj vytáhne aspoň tři piva. Je věčný posměváček. Parodováním tanečních kreací je schopen kohokoli dostat z parketu. Padá na kolena před žebráky. Čtverák je schopen na Silvestra odcizit hendikepovanému vozíček, aby ho zjihlí frajírci zvali před svýma holkama celý večer na panáky.

Sirota

Tlačení na pilu je hlavním a častokrát jediným motivem jeho hospodského pobývání. Pokud po mnohém naléhání koupíte sirotě pivo, nebere to jako popud k odchodu, nýbrž jako pozvánku ke stolu. Touží po jakékoli společnosti bez ohledu na generační rozdíly – s vyjímkou jiných sirot. Nad ránem proto můžeme sledovat několik stolů obsazených každou zvlášť.