Pro Brňáky je vlak velký žůžo dobrodrůžo, je to forma línýho přesunu na fesťák, která umožňuje dostat do sebe volty už během cesty. To vysvětluje i jejich neobvyklej zájem o přesun nádraží, který vnímaj spíš jako folklorní koutek nejnižších vrstev a jako nutnou překážku v cestě do Vaňkovky nebo Olympia/Avion autobusu.

I když neměli přístup k referendu, užívají lonťáci vlak každodenně při cestování do práce nebo školy. Když se s trochou štěstí narodíte v Adamově, můžete ve vlaku prožít celou pubertu a rovnou v něm zůstat až do důchodu.

Osobní vlak nabízí nevídaný možnosti. Od voyerských odposlechů cizích rozhovorů, kde se dozvíte víc než z facebooku, přes rychlý debaty se samozvanýma aktivistama až k nevídaným adrenalinovým zážitkům ve formě onanujících dědků nebo polonahých opilých holek tančících v kabině mašinfíry posledního večerního spoje.

Pro všechny, co vnímají slovo vlak jako synonymum k drahým pendolínům, EC nebo Leo Expresům, kde si nemůžete ani v klidu otevřít pivo a rozbalit rohlík s kolečkem vysočiny, nabízí Prigl manuál pohodlnýho cestování v osobáku. Zásadní je volba vagónu. Spousta lidí chodí venkem a dovnitř jen nakukuje, ale tím se zcela připraví o čichový zážitky a dobrý vodítko pro výběr:

Voňavky vysmátých čtrnáctek: po cestě budete poslouchat historky prvních sexuálních styků, machrování s antikoncepcí a rozbor oděvních značek, to všechno zalitý v hysterickým smíchu. Ideální pro stárnoucí chlapy, co si chcou posílit ego a už zapomněli, jak na to.

Gyros: dost debilní volba při cestě domů po dlouhé šichtě nebo kalbě. Pravidlo gyrosářů je, že si zásadně sedají po jednom do jednotlivých prostorů, čímž vám okleští volbu hned o několik vagónů.

Zvratky/chcanky/hovna: Projít vagón, kde dominujou tyhle odéry, má jedinej smysl. Kouknout se, kdo tam dokáže sedět a s kamennou tváří předstírat, že se nic nestalo.

Feťáci: Tohle téma je už obšírně zpracovaný ZDE.

Ponožky: Vadí vám zpocený podpaží v šalině? Vlak nabízí lepší upgrady. Všichni turisti a cyklisti, co chodbičku zabarikádují svýma vehiklama, si po výkonu rádi uleví. Tip: zujte si boty a předveďte jim, co je to bydlení v bytě bez koupelny!

V klidu se usaďte, bundu, svetr, tašku, všechno pečlivě rozhoďte kolem sebe, aby bylo všem jasný, že ve své „čtverce“ nechcete žádnýho vetřelce. Vychutnejte si jemnej plyš, kde spolu s váma jedou i miliony dalších lidí – vaše stejně jako jejich DNA tam budou už navždycky.