Zájmy většiny holek, kterým je dneska 20 plus, se během dospívání pohybovaly na ose panenky – koně – kluci na koních – kluci v autech. Jak je to s koňma mezi současnýma teenagerkama, nevíme. Láme se to ale někde mezi Večerníčkem a Sexem ve městě. Geneze holčičí nudy je složitej problém, na kterou nemají odpověď ani seriály Český televize.

V sobotní příloze lidovek dnes plešatí padesátníci píšou, že feminismus už není, co býval a žerou ho leda zakomplexovaný hysterky. Simon de Beauvoir neváhala popisovat, jaký jsou ženský v domácnosti nudný krávy. I v životopisu členky portorikánského gangu se v části věnované dětství dočtete, že „kluci měli pistole a holky kočárky.“

Hodný holky

Tyhle holky se nesmějou ničemu zlému nebo ošklivému. Mají za to, že jsou lidé, ze kterých se sranda nedělá (postižení, Havel, holocaust). Nesmějou se ani tříletému kouřícímu Thajci, co jezdí s čvaňhákem na trojkolce, ani nejdementnějšímu článku o Onderkovi na Žít Brno. Hodné holky uvěřily tomu, že proti hnusu světa je třeba bránit se tím, co umí nejlíp – být hodné. Později se z nich stávají babičky okradené exekutory, pro které mají jenom rezignovaný povzdech: „každý přece musí něco dělat.“

Pečovatelky

Na pečovatelkách se podepsala výchova matek, které i po narozeninovém obědě dcerám vysvětlují, jak nejlíp skládat nádobí do myčky. Pečovatelka je natolik nasáklá mentalitou zodpovědné ženy, že je schopná veselou historku založit na tom, že někomu dvakrát poslala stejný mail. I při vyprávění této historky v hospodě zmateně přemýšlí, jestli nenechala zapnutou žehličku. Vygradovanou historku z ní dostanete jedině, když se pak ukáže, že krom žehličky zapomněla vypnout i video s domácím pornem.

Obdivovatelky mužů

„On je strašně specifickej, víš?“ otálí chvilku obdivovatelka mužů s vyprávěním o svým novým klukovi, než vysype všechny historky o tom kreténovi, co ji sbalil ve fitku a na rande ji vzal do bazénu.

„To jste se v hadrech dívali, jak lidi plavou?“

„Dali jsme si zmrzku a líbali se u toho,“ zasní se obdivovatelka, která kreténovi odpustila, že zapomněl batoh s plavkama v autobuse.

Její kluci jsou vždycky úžasní a to, co dělají, by ona nikdy nezvládla. Jakmile se stane mámou, její obdiv se rovnoměrně rozloží mezi manžela a syna a stává se postrachem třídních učitelek.

„Ti dva jeli na čundr a budou spát pod širákem. No to já bych se zbláznila,“ vykládá kamarádkám po zbytek života.

Spokojený holky

Tyhle holky jsou prostě spoko. Hlavně s tím, že jsou holky. Slovo ženskost použivají klidně desetkrát denně, většinou jako synonymum pro výhru. Na svoji ženskost myslí od rána do večera.

„Já kdybych chtěla, tak bych mohla být režisérka, holky dneska můžou, co si zamanou, já nemám problém s emancipací,“ říká studentka hygieny a amatérská herečka s cigaretou v secesní špičce.

„A proč je teda režisérek tak málo?“

„Já jich znám dost. A pak je hrozně moc scenáristek a ještě víc dramaturgyň a ty to v podstatě celý řídí. Oni si ty chlapi myslí, že je to celý jejich podnik, ale když je šikovná dramaturgyně, tak na toho režiséra zamrká a je po jejím a on to ani nepozná….“ Že nejsou vtipný, spokojeným holkám nevadí. Stačí na vtipnýho kluka zamrkat.

Sobecký krávy

Malý princezny rostou v diskotékový barbíny nebo v ambiciózní bachyně v nažehlených kostýmcích. Vyrůstaly v rodinách, kde moc dobře vědí, že vzdělání barák se zahradou nikomu nepřinese.

Odmalička jsou sobecký krávy obklopený naprostým štěstím a bezstarostnosti. Štafetu v probouzení touhy po všem, co vidí, přebírají od rodičů v pozdějším věku časáky. Povinností okolí je jejich záliby financovat.

„V Zaře mi ta mladá koza donesla eMko, přitom jí muselo být jasný, že nosím iXesko. To bylo teda fakt vtipný,“ vytahuje wannabe anorektička nejlegračnější historku týdne na svoji pětiletou dceru.

Konformistky

Zapomětliví odrbaní záškoláci si užívají postavení sympatických rošťáků a třídní šašky milujou spolužačky i učitelky. Konformistky ale moc dobře ví, že „vyrušováním to začíná a polepšovnou končí.“

Svý mládí spojuje konformistka s rebelským příběhem, kdy si při prohlídce Hluboké nenasadila návleky a do návštěvní knihy se podepsala jako Janis Joplin. V dospělým věku ztiší hlas při jakýmkoli ožehavým tématu. Například, jací jsou dělníci z Ukrajiny, co jí spravujou střechu – s prominutím – burani, kteří „hulí jednu za druhou.“

Ve svých nejbujnějších erotických fantaziích si konformistky dávají trojku s Viktorem Preissem a Markem Ebenem.