Mají si dva lidi co říct po sedmi letech vztahu i bez piva? Ondra a Iveta si myslí, že jo, ale raději tuto variantu příliš netestují. Jejich vztah od začátku doprovází láska k popíjení různých druhů piva v různých množstvích. Svoje společné začátky pak zvěčnili náhrdelníkem vyrobeným z víček od piva na tajno vypitého u Ondry doma (začalo to tak, že je neměli kam vyhazovat – i v koši by je mohly vypátrat všetečné oči rodičů). Když Iveta odjela na čas pryč, Ondra vršky provrtal a navlíknul je – jako správnej muzikant – na strunu od kytary.

Každej den si najdou čas zajít na pár kousků do hospody nebo vypít několik lahváčů doma. Jejich vztah jim perfektně šlape už sedm let. Důkazem toho je láskyplný polibek, který si dávají při každým přiťuknutí s novým pivem.

Prigl: To jsi navlíkal sám?
Ondra: Ty náhrdelníky původně byly dva, ten první jsem navlíkal sám a ten druhej už s Ivetou.
Iveta: Jo? To si vůbec nepamatuju.
Ondra: To je nevýhoda toho našeho pivaření.

Radši do hospody nebo radši doma lahváče?
O: Radši doma lahváče.
I: Než jít do hospody na zahrádku, tak raději do parčíku s lahváčem.

Mělo to vaše pivařství nějakej vývoj?
O: Ze začátku jsme pili hodně krabičáky. Pak jsme ale přesedlali na pivo. Chodili jsme ven na Bílendu třeba a abychom nemuseli tahat lahváče, tak jsme kupovali Měšťana v plastu. To bylo myslím první pivo, který se takto vyrábělo. Že by to byl nějakej gurmánskej zážitek, to se teda říct nedá, pak ještě byly v platu Nový Paka „Brouček“, ale to už se vůbec nedalo pít.
I: Raději jsme měli Starobrno. Třeba jsme šli domů a tam jsme si koupili lahváče. Anebo jsme šli někam a tam jsme si taky koupili lahváče.

Slabší nebo silnější piva?
I: Zpočátku jsme pili jenom desítky.
O: Já můžu všechno. Klidně jenom desítku, teď teda spíš tu jedenáctku. To má čistě pragmatický důvody, my těch piv vypijeme hodně, a když bychom pili třináctky, tak jak bychom vypadali večer. V poslední době nás oslovujou i ty pivní speciály, co neznáme, tak zkoušíme.

O co podle vás u pití piva jde především?
I: To není tak, že potřebujeme pít alkohol. To je prostě spojený s tou pohodou.
O: Často stačí jenom to mít v ruce.

foto: Vendys